Sosyal Medya Reklamcılığı

Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve Youtube gibi sosyal medya kanalları, günümüzde firmaların ve şahısların hedef kitlelere ulaşmak amacıyla kullandıkları ve geliştirdikleri stratejiler ile bilinirliklerini arttırma çabası gösterdikleri platformlardır. Sosyal medya platformlarında; ulaşılmak istenen hedef kitlenin yaş, cinsiyet, medeni durum, ilgi alanı vs gibi segmentlere ayırabilmesi, bu platformların tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir. Günümüzde, hızla gelişen internet sektörü içerisinde markanızın hedef kitlesine ulaşabilmesi için sosyal medya kullanımı şart haline gelmiştir.

Günlük yaşamda “sadık müşteri” olarak adlandırılan, sosyal medyada “takipçi” olarak bilinen marka bağımlıları ve potansiyel müşteriler ile birebir iletişim kurulabilecek tek platform sosyal medyadır. Kitle iletişim araçlarının aksine sosyal medyada takipçiler markayla birebir iletişime geçmek ve kendilerini özel hissetmek ister.

Bay-i Bilişim olarak doğru kitleye hitap etmek amacıyla; markanızın tüm sosyal ağ uygulamalarında varlığını yönetiyor, Sosyal Medya’da bilinen ve güvenilen bir marka haline gelmeniz ve hedef kitlenize ulaşabilmeniz için en uygun stratejiyi geliştiriyoruz.

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ AŞAMALARI

  1. Marka hedeflerinin belirlenmesi,
  2. Aylık yayın planını oluşturma,
  3. Hedef kitle analizi yapma,
  4. Günlük paylaşımlar,
  5. Sayfa Moderasyonu / Topluluk Yönetimi,
  6. Güncel olayları takip edip markayı güncel tutma,
  7. Raporlama ve analiz