Özel Projeler

Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde yazılım sistemleri ; sağlık bilgi sistemlerinden bankacılığa, otomotiv sektöründen şirket yönetimlerine, iletişim sistemlerinden hava taşımacılığına, deniz ve kara taşımacılığından sektörel gelişmelere kadar hemen hemen her sektör ve hizmet kolunda kullanılan bilgisayar sistemlerinin en önemli ve en kritik temel unsurlarını oluşturmaktadır. Yazılım geliştirme bilgisayar veya buna benzer sistemlerin ve elektronik araçların ihtiyaçlarımıza uygun şekilde hizmet vermelerini sağlamasına yarayan bir işlemdir.

Özel yazılım geliştirme projeleri, günümüzde işletmeler için en önemli anahtar kelimelerden biri olan “verimlilik” konusunda kaynakları en iyi şekilde kullanmak, maksimum çıktı elde etmek amacı ile oldukça yaygın şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Ancak bu projelerde yapılan en yaygın ve büyük hata hedefe gidecek olan yolu anlayamamak ve tanıyamamaktır.

Özel yazılım projesi geliştirebilmek için öncelikle proje konusu işi iyi bilmek gerekmektedir. Proje hazırlanırken iş aşamalarındaki aktörler, roller ve süreç içerisinde karşılaşılacak durumlar bilinmeli ve belirlenmelidir.

Bay-i Bilişim olarak proje geliştirme sürecinde öncelikle firmanın kapsam ve gereksinimleri belirler ve isteklere yönelik yaratıcı çözümler oluştururuz. Proje kapsamına göre geliştirme lokasyonu belirleriz. Proje süreci boyunca proje sahibi ile entegre şekilde çalışarak en verimli sonucu ortaya koyarız. Ürünün oluşturulması ile test ve geliştirmelerini sağlarız. Projeleri kabul ve onay aşamasından sonra kaynak kodları ile birlikte teslim ederiz.

Özel Yazılım Geliştirme Projesi Metodolojisi

  1. İş gereksinimlerinin belirlenmesi ve ihtiyaçların netleştirilmesi
  2. Proje planının yapılması
  3. Mimari tasarım sırasında uygun yazılım ve donanım altyapısı belirlenmesi
  4. Yazılım ve geliştirme aşamalarının tamamlanması ve çıktıların test edilmesi
  5. Kurulumların yapılması ve dökümantasyon
  6. Eğitimler
  7. Bakım ve Onarım